Avoin kansallinen pyöräsuunnistuskilpailu, EM-katsastus, WRE-kilpailu ja Häme-Cupin osakilpailu / 3rd Hiiltomiehet MTBO race, EMTBOC Finnish qualification, WRE event and Häme-Cup competition 9.5.2015 - Tulokset: keskimatka / Results: middle distance

Hiiltomiehet-pyöräsuunnistus

Hiiltomiehet-pyöräsuunnistus

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

H21

 (Lähti: 22, Keskeytti: 1, Hylätty: 1)

  1.    18   Laurila Jussi                   JalJa                                    55:22
  2.     5   Hallik Margus                   LUS                                    1:00:00       +4:38
  3.     8   Blomster Anders                 Trian                                  1:00:24       +5:02
  4.    11   Tervala Mika                    RaVa                                   1:00:26       +5:04
  5.     4   Kaskinen Kare                   UlvUra                                 1:02:31       +7:09
  6.    14   Kahelin Jouni                   VaajTe                                 1:03:24       +8:02
  7.     9   Vanhanen Konsta                 AR                                     1:04:15       +8:53
  8.    10   Haga André                      Botnia                                 1:05:59      +10:37
  9.    15   Pensas Mika                     Malax                                  1:07:26      +12:04
 10.    17   Tommola Mikko                   LS-37                                  1:09:08      +13:46
 11.     6   Kolehmainen Mikko               EsAk                                   1:10:09      +14:47
 12.    20   Logvinchuk Evgeniy              LS-37                                  1:13:55      +18:33
 13.    22   Jutila Jaakko                   TP                                     1:13:56      +18:34
 14.    13   Rae Arbo                        L-US                                   1:15:47      +20:25
 15.     3   Höstman Joakim                  Malax                                  1:16:08      +20:46
 16.     2   Jutila Juuso                    KanSu                                  1:23:16      +27:54
 17.    16   Kaasalainen Hannu               TuS                                    1:28:43      +33:21
 18.    12   Kaataja Mikko                   RasKe                                  1:29:52      +34:30
 19.     1   Raitoharju Matti                RaLu                                   1:32:35      +37:13
 20.    19   Kleemola Joona                  Eks                                    1:37:53      +42:31
         7   Zdeblovskiy Alexey              LS-37                                    Kesk.
        23   Laine Eemeli                    VaHa                                      Hyl.

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

H35

 (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    29   Sarkkinen Timo                  LaTa                                     48:08
  2.    25   Tiirikainen Taneli              UlvUra                                   51:46       +3:38
  3.    26   Lehtinen Tommi                  KangSK                                   52:47       +4:39
  4.    28   Karri Janne                     Raus                                     56:04       +7:56
  5.    27   Koiranen Aki                    EE                                       59:33      +11:25

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

H40

 (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    33   Myllykoski Pekka                S-JKL                                    37:59
  2.    36   Friman Sami                     HyRa                                     39:46       +1:47
  3.    37   Mannari Mikko                   KS                                       40:52       +2:53
  4.    31   Hämäläinen Esa                  PunKu                                    40:57       +2:58
  5.    35   Voutilainen Arto                MuuRa                                    48:34      +10:35

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

H45

 (Lähti: 17, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    42   Kyyrönen Samuli                 RR                                       33:29
  2.    54   Forsblom Vesa                   RR                                       33:50         +21
  3.    43   Rantala Mika                    RaJu                                     36:07       +2:38
  4.    53   Venelaine Margus                EST                                      41:12       +7:43
  5.    44   Jokinen Heikki                  LS-37                                    42:00       +8:31
  6.    40   Gynther Kimmo                   IHR                                      42:15       +8:46
  7.    50   Toivonen Mikko                  KangSK                                   42:52       +9:23
  8.    51   Logvinchuk Aleksander           LS-37                                    43:28       +9:59
  9.    45   Niittylahti Ari                 EE                                       44:45      +11:16
 10.    39   Hirvonen Petri                  EE                                       45:13      +11:44
 11.    46   Lindfors Max                    Trian                                    48:53      +15:24
 12.    47   Kinnari Jukka                   SuJu                                     50:44      +17:15
 13.    52   Saari Marko                     L-LL                                     50:58      +17:29
 14.    55   Kamila Kai                      SuJu                                     51:26      +17:57
 15.    48   Hakala Arto                     HlT                                      54:09      +20:40
 16.    49   Välimaa Pertti                  VaaSu                                  1:00:54      +27:25
 17.    41   Salmia Teppo                    TarpSu                                 1:16:22      +42:53

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

H50

 (Lähti: 15, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    61   Savikko Olli                    TarpSu                                   27:53
  2.    64   Östergård Patric                Trian                                    33:22       +5:29
  3.    62   Marttinen Tuomo                 IPR                                      33:43       +5:50
  4.    71   Launonen Jarmo                  KeU                                      35:26       +7:33
  5.    68   Raudus Timo                     Eks                                      35:35       +7:42
  6.    66   Sippola Asko                    KuortKu                                  35:36       +7:43
  7.    63   Kleemola Jouko                  Eks                                      35:58       +8:05
  8.    67   Turpiainen Janne                HyRa                                     38:08      +10:15
  9.    57   Laine Kari                      VaHa                                     42:31      +14:38
 10.    65   Paasi Jaakko                    TP                                       42:33      +14:40
 11.    59   Harju Jari                      RasKe                                    43:15      +15:22
 12.    58   Saari Ismo                      IPR                                      44:57      +17:04
 13.    60   Lyyluoma Pasi                   TeuRi                                    51:19      +23:26
 14.    70   Holm Mikael                     Minken                                   51:24      +23:31
 15.    69   Koponen Jarmo                   Navi                                   1:00:43      +32:50

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

H55

 (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

  1.    79   Siitonen Markus                 Koovee                                   36:24
  2.    78   Vänni Veli-Pekka                L-LL                                     38:44       +2:20
  3.    74   Lehikoinen Aki                  S-JKL                                    39:21       +2:57
  4.    80   Peltonen Heikki                 IPR                                      40:43       +4:19
  5.    81   Juura Esa                       KanSu                                    40:56       +4:32
  6.    73   Autio Ossi                      HyRa                                     42:52       +6:28
  7.    77   Linna Heikki                    RasKe                                    43:29       +7:05
  8.    76   Niemensivu Pekka                KanSu                                    43:40       +7:16
        75   Ovaska Pertti                   EE                                        Hyl.

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

H60

 (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    86   Tyrväinen Heikki                JäPa                                     23:29
  2.    87   Honkanen Reijo                  TurSa                                    25:05       +1:36
  3.    83   Kaataja Jorma                   RasKe                                    27:52       +4:23
  4.    89   Hirsimäki Raimo                 JäPa                                     30:43       +7:14
  5.    85   Tuomola Kari                    MSParma                                  31:47       +8:18
  6.    88   Kaukonen Pertti                 TarpSu                                   35:33      +12:04

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

H65

 (Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   125   Saarinen Heikki                 SOC                                      20:31
  2.   123   Jokinen Leo                     KoS                                      21:01         +30
  3.   128   Juola Eero                      KoS                                      22:31       +2:00
  4.   124   Pökälä Pekka                    AR                                       22:47       +2:16
  5.   122   Orpana Risto                    SOC                                      22:57       +2:26
  6.   129   Virtanen Jorma                  Hiisi                                    24:37       +4:06
  7.   132   Ojala Antti                     TurSa                                    26:29       +5:58
  7.   131   Nurminen Heikki                 IPR                                      26:29       +5:58
  9.   126   Ilkka Jarmo                     RaJu                                     26:40       +6:09
 10.   121   Åkerblom Måns                   GIF                                      27:10       +6:39
 11.   127   Lehtimäki Jorma                 LHR                                      29:59       +9:28
 12.   130   Köykkä Jussi                    RasKu                                    34:20      +13:49

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

H70

 (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   137   Kankaanpää Jussi                RaJu                                     26:43
  2.   140   Torvikoski Jouko                JäPa                                     26:53         +10
  3.   136   Taipalus Esko                   RasKe                                    29:26       +2:43
  4.   134   Luukko Jukka                    LS-37                                    30:50       +4:07
  5.   135   Kanerva Unto                    Jyry                                     33:13       +6:30
  6.   139   Järvinen Taisto                 IPR                                      33:46       +7:03
  7.   141   Martikainen Arvo                LS-37                                    34:21       +7:38
  8.   138   Peltola Lasse                   SuJu                                     35:40       +8:57
  9.   142   Kettunen Seppo                  Jyry                                     37:32      +10:49

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

H75

 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

  1.   145   Kuisla Raimo                    EE                                       20:17
  2.   144   Vistiaho Erkki                  KoS                                      22:39       +2:22
  3.   146   Väyrynen Heikki                 EsSu                                     31:27      +11:10
       147   Holm Lars-Gunnar                Botnia                                    Hyl.

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

H20

 (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   150   Pietikäinen Sauli               KS                                       44:36
  2.   152   Sundelin Ville                  UlvUra                                   49:04       +4:28
  3.   153   Rantala Aleksi                  RaJu                                     50:38       +6:02
  4.   151   Laine Taneli                    VaHa                                   1:02:58      +18:22
  5.   149   Kaksonen Tero                   YKV                                    1:13:33      +28:57

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

H18

 (Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   163   Puolakanaho Sakari              HyRa                                     44:49
  2.   165   Tervala Miska                   RaVa                                     45:44         +55
  3.   161   Lindahl Jesper                  Trian                                    46:20       +1:31
  4.   162   Nurminen Eerik                  KS                                       46:55       +2:06
  5.   155   Lilja Juha                      TP                                       47:10       +2:21
  6.   160   Nieminen Verneri                RaVa                                     49:12       +4:23
  7.   158   Ylipulli Eero                   LapVi                                    49:48       +4:59
  8.   159   Ketola Lauri                    Koovee                                   58:31      +13:42
  9.   157   Nurminen Jani                   VaHa                                   1:00:03      +15:14
 10.   156   Kaksonen Teemu                  YKV                                    1:01:09      +16:20
 11.   164   Hirvonen Julius                 EE                                     1:25:46      +40:57

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

H16

 (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   167   Venetjoki Väinö                 KoS                                      34:11
  2.   169   Paasi Antti                     TP                                       37:39       +3:28
  3.   172   Kontio Kimmo                    KangSK                                   38:20       +4:09
  4.   171   Haikonen Aaro                   UlvUra                                   40:23       +6:12
  5.   173   Salmela Taavi                   EE                                       45:36      +11:25
  6.   168   Arvela Oskari                   LS-37                                    47:11      +13:00
  7.   170   Kleemola Arttu                  Eks                                      47:18      +13:07

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

H14

 (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   178   Matinheikki Leo                 TP                                       24:42
  2.   177   Oksa Antti-Jussi                TarpSu                                   28:00       +3:18
  3.   181   Schüle Joel                     Koovee                                   28:28       +3:46
  4.   175   Autio Wertti                    HyRa                                     30:36       +5:54
  5.   176   Laitinen Vertti                 Koovee                                   33:02       +8:20
  6.   180   Toivonen Vilhelm                KangSK                                   35:04      +10:22

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

H13

 (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   184   Heinimaa Valtteri               Hiilto                                   24:27
  2.   189   Olkkonen Vili                   KangSK                                   25:32       +1:05
  3.   188   Tiirikainen Ville               UlvUra                                   28:47       +4:20
  4.   185   Aaltio Eerik                    VaHa                                     30:09       +5:42
  5.   186   Pelkonen Oula                   RaVa                                     36:04      +11:37
  6.   183   Mustajoki Olli                  TP                                       36:06      +11:39
  7.   187   Kivelä Valtteri                 KangSK                                   37:58      +13:31

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

H12

 (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   194   Pelkonen Elias                  RaVa                                     18:14
  2.   192   Aaltonen Tatu                   Lynx                                     19:15       +1:01
  3.   193   Schüle Oliver                   Koovee                                   21:22       +3:08
  4.   191   Tukiainen Jyry                  TP                                       25:52       +7:38
  5.   195   Tukiainen Otso                  TP                                       33:13      +14:59

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

H10

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   198   Niemelä Leevi                   KangSK                                   20:49
  2.   197   Koskinen Eemil                  Hiilto                                   21:48         +59

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

D21

 (Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 2)

  1.   111   Hara Marika                     Koovee                                   46:39
  2.   109   Stengård Ingrid                 Trian                                    47:11         +32
  3.   104   Hakala Eeva-Liisa               KortJV                                   48:47       +2:08
  4.   110   Haga Antonia                    Botnia                                   49:22       +2:43
  5.   115   Hoffmann Nina                   OKFROS                                   51:16       +4:37
  6.   103   Saarela Ruska                   KoS                                      53:35       +6:56
  7.   107   Lindroth Mona                   AR                                       57:26      +10:47
  8.   113   Penttilä Marja                  KoS                                    1:00:07      +13:28
  9.   108   Alexandersson Dina              PIF                                    1:00:16      +13:37
 10.   112   Ovaska Heli                     Pohjant                                1:01:35      +14:56
 11.   102   Koivunen Mari                   LamSä                                  1:05:42      +19:03
 12.   116   Närhi Minna                     LS-37                                  1:07:10      +20:31
 13.   105   Lehtimäki Tuuli                 LHR                                    1:13:07      +26:28
 14.   114   Hertsbacka Henna                PIF                                    1:14:10      +27:31
       101   Andelin Marjaana                LaTa                                      Hyl.
       106   Saarinen Henna                  Koovee                                    Hyl.

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

D35

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   201   Ojansivu Marjo-Riitta           SuSe                                     58:57
  2.   202   Salomaa Anne                    IPR                                    1:01:00       +2:03
  3.   203   Jämsén Miia                     MuuRa                                  1:03:15       +4:18

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

D40

 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   206   Korhonen Kirsi                  Navi                                     42:15
  2.   208   Paalanen Satu                   IPR                                      42:43         +28
  3.   207   Venelaine Marje                 EST                                      45:13       +2:58
  4.   205   Oksanen Anu                     SaPu                                     59:35      +17:20

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

D45

 (Lähti: 3, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

  1.   213   Korpela-Kamila Heidi            SuJu                                   1:07:18
  2.   214   Laine Merja                     VaHa                                   1:15:24       +8:06
       216   Breilin Henna                   IPR                                      Kesk.

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

D50

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   218   Lassila Päivi                   RasTiimi                                 30:36
  2.   219   Pirttilä Lea                    OH                                       37:29       +6:53

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

D55

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   221   Lumme Ritva                     LHR                                      31:53

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

D60

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   223   Juura Maarit                    KanSu                                    39:41

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

D65

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   225   Palomäki Eila                   SuSe                                     19:38
  2.   226   Ohramaa Tuula                   Jyry                                     26:00       +6:22

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

D20

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   230   Hakala Helena                   KortJV                                   45:26
  2.   229   Hakala Essi                     MSParma                                  48:24       +2:58
  3.   228   Korhonen Julia                  RaKaS                                    51:35       +6:09

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

D18

 (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   233   Lahtinen Krista                 RR                                       48:54
  2.   232   Nurminen Jutta                  VaHa                                     54:59       +6:05
  3.   236   Paavola Tiina                   VaHa                                   1:02:34      +13:40
  4.   237   Pihlajamaa Susanna              YlivKu                                 1:08:17      +19:23
  5.   234   Rantala Iina                    RaJu                                   1:12:38      +23:44
  6.   235   Pihlajamaa Riikka               YlivKu                                 1:28:44      +39:50

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

D16

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   240   Voutilainen Viivi               MuuRa                                    28:42
  2.   241   Välimaa Eveliina                VaaSu                                    31:37       +2:55
  3.   239   Salmia Tuuli                    TarpSu                                   37:08       +8:26

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

D14

 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   243   Nurminen Kaarina                Hiilto                                   25:44
  2.   246   Niemelä Hilla                   Hiilto                                   30:47       +5:03
  3.   245   Hirvonen Julia                  EE                                       41:16      +15:32
  4.   244   Kaksonen Terhi                  YKV                                      44:46      +19:02

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

D13

 (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   250   Salmia Tessa                    TarpSu                                   30:29
  2.   248   Kuoppala Elli                   TarpSu                                   33:43       +3:14
  3.   251   Kiuru Milja                     VaHa                                     41:07      +10:38
  4.   252   Laukkanen Laura                 TarpSu                                   43:45      +13:16
  5.   249   Filppula Ella                   VaHa                                     47:31      +17:02

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

D12

 (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   254   Kontio Katri                    KangSK                                   17:33
  2.   255   Häkkinen Pihla                  Koovee                                   18:02         +29
  3.   256   Yli-Hietanen Silja              TP                                       18:14         +41
  4.   257   Pesu Vilma                      Hiilto                                   20:01       +2:28
  5.   258   Simola Rita                     Koovee                                   20:05       +2:32
  6.   261   Heinimaa Venla                  Hiilto                                   22:59       +5:26
  6.   260   Voutilainen Lotta               MuuRa                                    22:59       +5:26
  8.   262   Olkkonen Veera                  KangSK                                   23:36       +6:03
  9.   259   Kontkanen Ida                   KangSK                                   40:26      +22:53

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

D10

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

  1.   265   Kontio Kirsi                    KangSK                                   22:34
       264   Laukkanen Tuulia                TarpSu                                    Hyl.