Avoin kansallinen pyöräsuunnistuskilpailu, EM-katsastus, WRE-kilpailu ja Häme-Cupin osakilpailu / 3rd Hiiltomiehet MTBO race, EMTBOC Finnish qualification, WRE event and Häme-Cup competition 9.5.2015 - Tulokset: sprintti / Results: sprint

Hiiltomiehet-pyöräsuunnistus

Hiiltomiehet-pyöräsuunnistus

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

H21

 (Lähti: 21, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    18   Laurila Jussi                   JalJa                                    18:20
  2.    10   Haga André                      Botnia                                   19:03         +43
  3.     5   Hallik Margus                   LUS                                      19:48       +1:28
  4.     9   Vanhanen Konsta                 AR                                       20:04       +1:44
  5.     4   Kaskinen Kare                   UlvUra                                   20:06       +1:46
  6.    11   Tervala Mika                    RaVa                                     20:23       +2:03
  7.     8   Blomster Anders                 Trian                                    20:35       +2:15
  8.     2   Jutila Juuso                    KanSu                                    21:08       +2:48
  9.    15   Pensas Mika                     Malax                                    21:50       +3:30
 10.    14   Kahelin Jouni                   VaajTe                                   21:56       +3:36
 11.     6   Kolehmainen Mikko               EsAk                                     22:00       +3:40
 12.    22   Jutila Jaakko                   TP                                       22:10       +3:50
 13.     7   Zdeblovskiy Alexey              LS-37                                    22:38       +4:18
 14.    20   Logvinchuk Evgeniy              LS-37                                    23:20       +5:00
 15.    13   Rae Arbo                        L-US                                     23:53       +5:33
 16.    17   Tommola Mikko                   LS-37                                    24:08       +5:48
 17.     3   Höstman Joakim                  Malax                                    26:35       +8:15
 18.    19   Kleemola Joona                  Eks                                      26:42       +8:22
 19.    12   Kaataja Mikko                   RasKe                                    28:09       +9:49
 20.    16   Kaasalainen Hannu               TuS                                      32:12      +13:52
 21.    23   Laine Eemeli                    VaHa                                     39:06      +20:46

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

H35

 (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    29   Sarkkinen Timo                  LaTa                                     24:27
  2.    26   Lehtinen Tommi                  KangSK                                   24:43         +16
  3.    27   Koiranen Aki                    EE                                       26:00       +1:33
  4.    25   Tiirikainen Taneli              UlvUra                                   26:38       +2:11
  5.    28   Karri Janne                     Raus                                     31:00       +6:33

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

H40

 (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    36   Friman Sami                     HyRa                                     19:44
  2.    33   Myllykoski Pekka                S-JKL                                    20:11         +27
  3.    35   Voutilainen Arto                MuuRa                                    21:51       +2:07
  4.    37   Mannari Mikko                   KS                                       23:49       +4:05
  5.    31   Hämäläinen Esa                  PunKu                                    24:28       +4:44
  6.    34   Hankaniemi Tomi                 PunKu                                    47:40      +27:56

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

H45

 (Lähti: 17, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    54   Forsblom Vesa                   RR                                       17:20
  2.    42   Kyyrönen Samuli                 RR                                       18:32       +1:12
  3.    55   Kamila Kai                      SuJu                                     19:23       +2:03
  4.    40   Gynther Kimmo                   IHR                                      20:06       +2:46
  5.    53   Venelaine Margus                EST                                      22:00       +4:40
  6.    43   Rantala Mika                    RaJu                                     22:08       +4:48
  7.    51   Logvinchuk Aleksander           LS-37                                    23:13       +5:53
  8.    48   Hakala Arto                     HlT                                      24:16       +6:56
  9.    50   Toivonen Mikko                  KangSK                                   24:22       +7:02
 10.    45   Niittylahti Ari                 EE                                       24:31       +7:11
 11.    44   Jokinen Heikki                  LS-37                                    24:33       +7:13
 12.    39   Hirvonen Petri                  EE                                       24:55       +7:35
 13.    52   Saari Marko                     L-LL                                     26:44       +9:24
 14.    47   Kinnari Jukka                   SuJu                                     26:52       +9:32
 15.    46   Lindfors Max                    Trian                                    27:52      +10:32
 16.    49   Välimaa Pertti                  VaaSu                                    29:18      +11:58
 17.    41   Salmia Teppo                    TarpSu                                   38:21      +21:01

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

H50

 (Lähti: 15, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    61   Savikko Olli                    TarpSu                                   13:00
  2.    64   Östergård Patric                Trian                                    14:31       +1:31
  3.    68   Raudus Timo                     Eks                                      14:43       +1:43
  4.    66   Sippola Asko                    KuortKu                                  15:13       +2:13
  5.    62   Marttinen Tuomo                 IPR                                      15:17       +2:17
  6.    63   Kleemola Jouko                  Eks                                      16:40       +3:40
  7.    71   Launonen Jarmo                  KeU                                      16:42       +3:42
  8.    58   Saari Ismo                      IPR                                      16:58       +3:58
  9.    60   Lyyluoma Pasi                   TeuRi                                    17:39       +4:39
 10.    70   Holm Mikael                     Minken                                   18:38       +5:38
 11.    65   Paasi Jaakko                    TP                                       19:01       +6:01
 12.    59   Harju Jari                      RasKe                                    19:03       +6:03
 13.    67   Turpiainen Janne                HyRa                                     19:13       +6:13
 14.    57   Laine Kari                      VaHa                                     20:07       +7:07
 15.    69   Koponen Jarmo                   Navi                                     26:10      +13:10

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

H55

 (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    75   Ovaska Pertti                   EE                                       14:39
  2.    79   Siitonen Markus                 Koovee                                   14:54         +15
  3.    74   Lehikoinen Aki                  S-JKL                                    16:16       +1:37
  4.    78   Vänni Veli-Pekka                L-LL                                     17:30       +2:51
  5.    81   Juura Esa                       KanSu                                    18:01       +3:22
  6.    77   Linna Heikki                    RasKe                                    18:57       +4:18
  7.    76   Niemensivu Pekka                KanSu                                    19:55       +5:16
  8.    73   Autio Ossi                      HyRa                                     23:18       +8:39
  9.    80   Peltonen Heikki                 IPR                                    1:03:56      +49:17

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

H60

 (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    86   Tyrväinen Heikki                JäPa                                     16:23
  2.    87   Honkanen Reijo                  TurSa                                    18:33       +2:10
  3.    84   Nevala Jorma                    RaN                                      21:01       +4:38
  4.    88   Kaukonen Pertti                 TarpSu                                   29:52      +13:29
  5.    85   Tuomola Kari                    MSParma                                  29:54      +13:31
  6.    89   Hirsimäki Raimo                 JäPa                                     30:48      +14:25
  7.    83   Kaataja Jorma                   RasKe                                    39:02      +22:39

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

H65

 (Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   125   Saarinen Heikki                 SOC                                      14:46
  2.   122   Orpana Risto                    SOC                                      16:11       +1:25
  3.   123   Jokinen Leo                     KoS                                      16:37       +1:51
  4.   124   Pökälä Pekka                    AR                                       16:42       +1:56
  5.   132   Ojala Antti                     TurSa                                    17:41       +2:55
  6.   126   Ilkka Jarmo                     RaJu                                     19:00       +4:14
  7.   128   Juola Eero                      KoS                                      19:23       +4:37
  8.   131   Nurminen Heikki                 IPR                                      21:18       +6:32
  9.   130   Köykkä Jussi                    RasKu                                    21:33       +6:47
 10.   127   Lehtimäki Jorma                 LHR                                      21:51       +7:05
 11.   121   Åkerblom Måns                   GIF                                      24:50      +10:04
 12.   129   Virtanen Jorma                  Hiisi                                    25:04      +10:18

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

H70

 (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

  1.   137   Kankaanpää Jussi                RaJu                                     22:39
  2.   136   Taipalus Esko                   RasKe                                    24:32       +1:53
  3.   135   Kanerva Unto                    Jyry                                     25:06       +2:27
  4.   140   Torvikoski Jouko                JäPa                                     25:14       +2:35
  5.   142   Kettunen Seppo                  Jyry                                     25:36       +2:57
  6.   141   Martikainen Arvo                LS-37                                    25:55       +3:16
  7.   138   Peltola Lasse                   SuJu                                     29:22       +6:43
  8.   139   Järvinen Taisto                 IPR                                      33:16      +10:37
       134   Luukko Jukka                    LS-37                                     Hyl.

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

H75

 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   144   Vistiaho Erkki                  KoS                                      16:40
  2.   147   Holm Lars-Gunnar                Botnia                                   21:50       +5:10
  3.   146   Väyrynen Heikki                 EsSu                                     29:47      +13:07
  4.   145   Kuisla Raimo                    EE                                       36:15      +19:35

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

H20

 (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   153   Rantala Aleksi                  RaJu                                     24:36
  2.   150   Pietikäinen Sauli               KS                                       26:09       +1:33
  3.   152   Sundelin Ville                  UlvUra                                   26:34       +1:58
  4.   151   Laine Taneli                    VaHa                                     26:50       +2:14
  5.   149   Kaksonen Tero                   YKV                                      36:45      +12:09

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

H18

 (Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   163   Puolakanaho Sakari              HyRa                                     21:48
  2.   161   Lindahl Jesper                  Trian                                    22:43         +55
  3.   155   Lilja Juha                      TP                                       22:56       +1:08
  4.   165   Tervala Miska                   RaVa                                     23:16       +1:28
  5.   158   Ylipulli Eero                   LapVi                                    23:45       +1:57
  6.   160   Nieminen Verneri                RaVa                                     24:41       +2:53
  7.   162   Nurminen Eerik                  KS                                       26:18       +4:30
  8.   159   Ketola Lauri                    Koovee                                   27:25       +5:37
  9.   156   Kaksonen Teemu                  YKV                                      29:36       +7:48
 10.   157   Nurminen Jani                   VaHa                                     40:34      +18:46
 11.   164   Hirvonen Julius                 EE                                       48:32      +26:44

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

H16

 (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   167   Venetjoki Väinö                 KoS                                      17:46
  2.   170   Kleemola Arttu                  Eks                                      18:15         +29
  3.   168   Arvela Oskari                   LS-37                                    18:22         +36
  4.   169   Paasi Antti                     TP                                       18:33         +47
  5.   172   Kontio Kimmo                    KangSK                                   18:39         +53
  6.   171   Haikonen Aaro                   UlvUra                                   18:46       +1:00
  7.   173   Salmela Taavi                   EE                                       19:21       +1:35

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

H14

 (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   175   Autio Wertti                    HyRa                                     19:34
  2.   177   Oksa Antti-Jussi                TarpSu                                   21:37       +2:03
  3.   181   Schüle Joel                     Koovee                                   22:25       +2:51
  4.   176   Laitinen Vertti                 Koovee                                   28:27       +8:53
  5.   178   Matinheikki Leo                 TP                                       30:54      +11:20
  6.   180   Toivonen Vilhelm                KangSK                                   47:49      +28:15

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

H13

 (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   189   Olkkonen Vili                   KangSK                                   17:09
  2.   187   Kivelä Valtteri                 KangSK                                   20:31       +3:22
  3.   184   Heinimaa Valtteri               Hiilto                                   21:44       +4:35
  4.   186   Pelkonen Oula                   RaVa                                     22:36       +5:27
  5.   188   Tiirikainen Ville               UlvUra                                   24:23       +7:14
  6.   183   Mustajoki Olli                  TP                                       28:07      +10:58
  7.   185   Aaltio Eerik                    VaHa                                     33:11      +16:02

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

H12

 (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   192   Aaltonen Tatu                   Lynx                                     15:21
  2.   194   Pelkonen Elias                  RaVa                                     16:09         +48
  3.   193   Schüle Oliver                   Koovee                                   18:49       +3:28
  4.   191   Tukiainen Jyry                  TP                                       20:56       +5:35
  5.   195   Tukiainen Otso                  TP                                       33:27      +18:06

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

H10

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   197   Koskinen Eemil                  Hiilto                                   16:47
  2.   198   Niemelä Leevi                   KangSK                                   25:54       +9:07

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

D21

 (Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   106   Saarinen Henna                  Koovee                                   23:44
  2.   110   Haga Antonia                    Botnia                                   24:14         +30
  3.   111   Hara Marika                     Koovee                                   25:14       +1:30
  4.   103   Saarela Ruska                   KoS                                      26:05       +2:21
  5.   104   Hakala Eeva-Liisa               KortJV                                   26:38       +2:54
  6.   109   Stengård Ingrid                 Trian                                    26:40       +2:56
  7.   115   Hoffmann Nina                   OKFROS                                   28:06       +4:22
  8.   113   Penttilä Marja                  KoS                                      30:32       +6:48
  9.   107   Lindroth Mona                   AR                                       31:28       +7:44
 10.   108   Alexandersson Dina              PIF                                      31:35       +7:51
 11.   102   Koivunen Mari                   LamSä                                    32:53       +9:09
 12.   116   Närhi Minna                     LS-37                                    33:09       +9:25
 13.   114   Hertsbacka Henna                PIF                                      36:23      +12:39
 14.   105   Lehtimäki Tuuli                 LHR                                      38:09      +14:25
 15.   112   Ovaska Heli                     Pohjant                                  41:04      +17:20
 16.   101   Andelin Marjaana                LaTa                                     45:54      +22:10

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

D35

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   201   Ojansivu Marjo-Riitta           SuSe                                     29:08
  2.   203   Jämsén Miia                     MuuRa                                    32:55       +3:47
  3.   202   Salomaa Anne                    IPR                                      37:04       +7:56

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

D40

 (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   206   Korhonen Kirsi                  Navi                                     17:29
  2.   208   Paalanen Satu                   IPR                                      19:47       +2:18
  3.   205   Oksanen Anu                     SaPu                                     22:53       +5:24
  4.   207   Venelaine Marje                 EST                                      24:49       +7:20
  5.   209   Pelkonen Suvi                   VeVe                                     27:01       +9:32

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

D45

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   214   Laine Merja                     VaHa                                     19:06
  2.   213   Korpela-Kamila Heidi            SuJu                                     20:26       +1:20
  3.   216   Breilin Henna                   IPR                                      26:05       +6:59

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

D50

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   219   Pirttilä Lea                    OH                                       25:08
  2.   218   Lassila Päivi                   RasTiimi                                 28:22       +3:14

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

D55

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   221   Lumme Ritva                     LHR                                      29:49

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

D60

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   223   Juura Maarit                    KanSu                                    27:07

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

D65

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   225   Palomäki Eila                   SuSe                                     14:55
  2.   226   Ohramaa Tuula                   Jyry                                     21:51       +6:56

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

D20

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   229   Hakala Essi                     MSParma                                  22:26
  2.   230   Hakala Helena                   KortJV                                   26:47       +4:21
  3.   228   Korhonen Julia                  RaKaS                                    27:48       +5:22

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

D18

 (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   233   Lahtinen Krista                 RR                                       24:17
  2.   232   Nurminen Jutta                  VaHa                                     28:10       +3:53
  3.   234   Rantala Iina                    RaJu                                     30:25       +6:08
  4.   237   Pihlajamaa Susanna              YlivKu                                   32:58       +8:41
  5.   236   Paavola Tiina                   VaHa                                     34:01       +9:44
  6.   235   Pihlajamaa Riikka               YlivKu                                   42:42      +18:25

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

D16

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   241   Välimaa Eveliina                VaaSu                                    22:38
  2.   240   Voutilainen Viivi               MuuRa                                    27:16       +4:38
  3.   239   Salmia Tuuli                    TarpSu                                   34:47      +12:09

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

D14

 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   243   Nurminen Kaarina                Hiilto                                   18:50
  2.   246   Niemelä Hilla                   Hiilto                                   22:37       +3:47
  3.   245   Hirvonen Julia                  EE                                       23:27       +4:37
  4.   244   Kaksonen Terhi                  YKV                                      38:23      +19:33

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

D13

 (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   250   Salmia Tessa                    TarpSu                                   21:32
  2.   248   Kuoppala Elli                   TarpSu                                   30:39       +9:07
  3.   249   Filppula Ella                   VaHa                                     30:49       +9:17
  4.   251   Kiuru Milja                     VaHa                                     33:05      +11:33
  5.   252   Laukkanen Laura                 TarpSu                                   33:37      +12:05

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

D12

 (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   256   Yli-Hietanen Silja              TP                                       14:10
  2.   255   Häkkinen Pihla                  Koovee                                   16:14       +2:04
  3.   262   Olkkonen Veera                  KangSK                                   16:42       +2:32
  4.   257   Pesu Vilma                      Hiilto                                   16:52       +2:42
  5.   258   Simola Rita                     Koovee                                   17:27       +3:17
  6.   254   Kontio Katri                    KangSK                                   18:05       +3:55
  7.   261   Heinimaa Venla                  Hiilto                                   18:40       +4:30
  8.   260   Voutilainen Lotta               MuuRa                                    19:18       +5:08
  9.   259   Kontkanen Ida                   KangSK                                   22:43       +8:33

H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H13 H12 H10 D21 D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D10

D10

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   265   Kontio Kirsi                    KangSK                                   15:50
  2.   264   Laukkanen Tuulia                TarpSu                                   18:00       +2:10